طراحی اپلیکیشن موبایل

کامپیوترها و مروگرها تنها ابزارهای دسترسی به اینترنت نیستند و شاید باورش کمی سخت باشد که افراد زیادی هنوز نحوه کاربرد مرورگرهای موبایلی را نمی‌دانند! چرا که برنامه‌های موبایلی که به صورت پیش‌فرض بر روی بسیاری از تلفن‌های همراه نصب شده است، عادت استفاده از مرورگرهای متداول در کامپیوتر را نه تنها به موبایل و تبلت منتقل نکرد بلکه ذهنیت استفاده از وب را بر اساس برنامه‌ای که کاملا سفارشی تولید شده و محدودیت‌های مرورگر را نیز ندارد، تغییر داده است. این که چه دلایلی هست که باید حتما کسب و کارتان را نه تنها در قالب عمومی وب بلکه از طریق اپلیکیشن موبایل هم معرفی کنید موضوعی است که به احتمال زیاد برای آن بدین صفحه مراجعه کرده‌اید.

عدم نیاز دائم به اینترنت

مرورگرها معمولا نیاز به اتصال دائم به اینترنت دارند، یکی از بزرگترین مزیت‌های داشتن یک اپلیکیشن موبایل قابلیت استفاده به صورت آفلاین است، به سادگی می‌توانید خدمات و امکانات کسب و کارتان را در قالب یک اپلیکیشن کاربردی در اختیار کاربران قرار دهید تا بدون نیاز به اتصال دائم، بتوانند هر زمان به خدمات شما دسترسی داشته باشند. این امکانی است که در مرورگها به سادگی قابل انجام نیست. یک مرورگر با تنظیمات پیش‌فرض قادر به ذخیره‌سازی کل یک وب‌سایت بر روی گوشی یا کامپیوتر نیست. سرعت کاراپلیکشن‌های آفلاین به مراتب از مروگرهای وبی موبایل یا کامپیوتر بیشتر است. یک اپلیکیشن موبایل معمولا به صورت آفلاین و آنلاین قابل طراحی و نصب هست.

رهایی از آدرس سایت (URL)

اپلیکیشن‌ها نیز در واقع همانند سایت به یک سرور متصل می‌شوند که داده‌های شما در آن قرار دارد، کلیک یا لمس آیکون اپلیکیشن یعنی رهایی از وارد کردن آدرس سایت در url مروگر. یک اپلیکیشن خوب و کاربردی مشتریان شما را از وارد کردن دائم آدرس سایت بی نیاز می کند. این نقطه شروع مناسبی است برای تسهیل دسترسی به خدمات شما از طریق موبایل. سمت دیگر داستان تهیه اپلیکیشن موبایل اختصاصی امکاناتی بسیار متنوعی است که در حالت عادی از طریق مرورگر نمی توان ارائه کرد.

  • رابط کاربری آسان

کاربران شما به آسانی به تمامی خدمات و محصولات شما دسترسی خواهند داشت.

 

  • خرید و فروش

    ما به اپلیکیشن شما در صورت نیاز امکان خرید و فروش و پرداخت آنلاین می دهیم.
ثبت درخواست
  • ارتباط با کاربران

    ما توانایی برقراری ارتباط یکطرفه و دوطرفه با کاربران را از طریق اپلیکیشن به شما می دهیم.
  • زیبایی و کارآیی

    در طراحی اپلیکیشن ها به دو اصل مهم زیبایی و کارآیی اهمیت فراوانی می دهیم. بدین ترتیب خود کاربران شما تبلیغ کننده اپلیکیشن شما خواهند بود.

میهن توسعه  با داشتن تیم برنامه نویسی حرفه ای و مجرب در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب و موبایل، با در نظر گرفتن تمامی پارامترهای تاثیر گذار در موفقیت یک اپلیکیشن، در این مسیر همراه شماست.

برخی از تفاوت های اپ اندروید و ios

بسیاری از اپلیکیشن های مطرح موبایل برای هر سه سیستم عامل اندروید، آی او اس و ویندوز فون تولید شده اند. اما برای ساخت و انتشار هر کدام مسیر متفاوتی پیموده شده است. زبان برنامه نویسی که با آن می توان یک اپ اندروید ساخت، زبان برنامه نویسی جاوا است که در محیط اندروید استودیو و توسط کمپانی گوگل پشتیبانی می شود. همچنین اپ اندروید بر روی گوشی های کمپانی های مختلفی که از سیستم عامل اندروید در تلفن های همراه خود استفاده می کنند، قابل استفاده است. در مقابل برای طراحی و توسعه اپ ios که مخصوص گوشی آیفون شرکت اپل است، از زبان برنامه نویسی Swift که توسط این شرکت پشتیبانی می شود، بهره می بریم. یک اپ اندروید را می توان هم از فروشگاه رسمی آن که گوگل پلی است دانلود کرد و هم از مارکت های مشابه نظیر کافه بازار. اما اپ ios را تنها باید از فروشگاه رسمی شرکت اپل با نام اپ استور دانلود کرد.

ثبت درخواست