جایگـاه کسب و کارتان را ماهـرانه تثبـیت کنید

به منظور معرفی خدمات، محصولات و توانمندی های مجموعه خود و توسعه بازار در فضای مجازی نیازمند یک وب سایت حرفه ای و کاربرپسند هستید .
تیم میهن توسعه در این مسیر می تواند همراهتان باشد .

همین الان شروع کنید

چرا هر کسب و کاری به طراحی وب سایت اختصاصی نیاز دارد؟

وب سایت در واقع دفتر کار شما به صورت مجازی است که با توسعه و بهبود آن جایگاه ویژه ای در دنیای اینترنت و فضای مجازی بدست می‌آورید. مسئله مهمی که نباید نادیده گرفت، چگونگی و نحوه‌ی طراحی سایت می باشد. بهترین راه این است که طراحی سایت خود را به تیم متخصص و کارآمدی بسپارید که به حرفه و کار خود ایمان داشته و مطمئن هستند به همراه خود، مشتریان‌شان را هم به موفقیت می رسانند، زیراکه نشان دهنده هویت مجازی هر سازمان یا شخصی است و در هر جای جهان هستی در دسترس بوده و می توان آن را به آسانی به نمایش گذاشت.
مشکلات پیش‌بینی نشده فراوانی ممکن است برای برقراری ارتباطات فضای مجازی شما با مشتریان‌تان صورت گیرد به طور مثال فیلتر شدن و یا قطع فعالیت یکی از شبکه های اجتماعی، که در این بین داشتن یک سایت معتبر و حرفه‌ای، چه در زمان شروع کسب و کار و چه در ادامه آن، از جمله ملزومات کاری هر فرد و هر سازمانی محسوب می‌شود.

تفاوت طراحی سایت و توسعه وب سایت

طراحی سایت و توسعه وب اگرچه دو مفهوم بسیار نزدیک و درهم تندیده‌اند، از اساس با هم تفاوت دارند. وقتی از طراحی سایت صحبت می‌کنیم در واقع این رابط کاربری و عناصر گرافیکی است که یک وب سایت را از نظر مشتری قابل تعامل و ارتباط می‌کند، حتی اگر سایت مذبور امکانات خاصی نداشته باشد. اما وقتی از توسعه وب سخن به میان می‌آید منظور پیاده‌سازی ساختاری است که بتوان به کمک آن، فرایندی را از طریق نرم افزاری تحت وب که داخل یک سایت تعبیه شده، به درستی انجام داد و از آن نتیجه‌ پیش‌بینی شده را دریافت کرد.

طراح وب کسی است که با استفاده از عناصر بصری و المان‌های گرافیکی تلاش دارد تا به گونه ای درست وب سایت شما را متناسب با موضوع فعالیت و سلیقه مخاطب نمایش دهد. طراحان وب الزاما از کدنویسی پیشرفته استفاده نمی‌کنند اما با آن غریبه هم نیستند. طراحی سایت بیشتر مبتنی بر اسکریبت‌هایی است که این روزها به کمک ابزارهای توسعه وب نوشته یا ویرایش می‌شود. خلاقیت و شناخت معمولا در طراحی سایت نقش مهم‌تر وموثرتری نسبت به سایر مهارت‌ها مثل برنامه نویسی دارد.

در کنار هر طراح وب، توسعه دهنده وب قرار دارد. فردی که با مهارت کامل نسبت به ابزارهای فنی و تخصصی قادر است نیازهای یک سایت را تحلیل کرده و در قالب نرم‌افزار در سایت اجرا کند. توسعه دهندگان بر خلاف طراحان عمومی با کدهای پیشرفته و برنامه نویسی سمت سرور کار می کنند. معمولا در اکثر شرکت‌های فنی این دو تخصص در کنار هم قرار گرفته و تحت یک مدیریت واحد کار می‌کند. این که باید سفارش طراحی سایت را به کدام یک سپرد کار سختی است چرا که هر یک از این دو تخصص، در کارآمد یا ناکارآمد کردن یک سایت می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

آیا هم اکنون یک وب سایت دارید؟

اگر هم اکنون یک وب سایت دارید که از طراحی آن راضی نیستید، مدیریت آن برای شما سخت و پیچیده است و یا سایت شما با با دستگاه های موبایل سازگار نیست، ما شما را برای طراحی مجدد سایت راهنمایی خواهیم کرد. کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید تا وضعیت کسب و کارتان در فضای مجازی را از آشفتگی به ثبات برسانیم.

 

سفارش سایت را به کدام یک بسپاریم، طراح یا برنامه نویس؟

به عنوان یک مجموعه تخصصی که شناخت کافی از هر دو مقوله طراحی و برنامه نویسی دارد پیشنهاد می‌کنیم که به هیچکدام – به تنهایی – واگذار نکنید. مجزا بودن فرایند طراحی و برنامه‌نویسی نیاز به مدیریتی دارد که علاوه بر داشتن زمان کافی، تخصص لازم را نیز در این خصوص نیازمند است. اختلاف نظر، سلیقه و روش کار متفاوت برنامه نویس و طراح می‌تواند باعث بروز یک سیکل معیوب و تکراری از فرایندی شود که به سادگی توسط یک شرکت تخصصی قابل پیگیری و انجام است. اختلاف سلیقه و عملکرد تنها دلیلی نیست که به شما توصیه می‌شود پروژه خود را به یک شرکت تخصصی بسپارید.

یک وب سایت خوب و کارآمد همانند یک ساختمان است که بخش‌های مختلف آن به موازات هم بایست تکمیل و اجرایی شود. تفکیک کردن پروزه بین دو مجری باعث خواهد شد زمان آماده‌سازی سایت شما به شدت افزایش یابد و این افزایش زمان یعنی افزایش هزینه. این یک باور اشتباه است که پروژه‌های واگذار شده به اشخاص با هزینه و کیفیت بهتری به سرانجام می‌رسد. طبیعی و بدیهی است که هر رده تخصصی که فرایندهای اجرایی را به صورت خودکار با شرح وظایف از قبل تعریف شده انجام دهد، کار را با استاندارد و کیفیت بالاتری انجام خواهد داد، این یعنی زمان کوتاهتر، بازنگری کمتر، حداقل خطای اجرایی و در مجموع یعنی هزینه کمتر.

 

طراحی سایت پروژه‌ای است با ماهیت پروسه

طراحی سایت اگرچه در اصطلاح و عرف برگرفته از فرهنگ عامه، پروژه نامیده می‌شود، در اصل یک روند یا پروسه است تا پروژه. سایت یا در واقع تجارت شما با طراحی و برنامه‌نویسی آغاز می‌شود اما پایان قطعی نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. معمولا بخشی از نیاز کارفرما یا کاربران سایت ممکن از بعد از ارائه سایت خود را نشان دهد، همچنین با پیشرفت تجارت در اینترنت نیاز به امکانات متفاوتی احساس می‌شود که این امکانات بهتر است توسط همان توسعه‌دهنده‌ای به سایت افزوده شود که آن را ایجاد کرده است. از همین رو شما همیشه و پیوسته به خدمات یک شرکت توسعه دهنده وب نیازمند هستند. بهتر است این شرکت از ابتدا در کنار شما باشد تا شما بتوانید با تمرکز کامل به مباحث تجاری و مشتریان آنلاین خودتان بپردازید.

چهار گامی که میهن توسعه برای شما بر می دارد؟

یک شرکت طراحی سایت چه کاری برای شما موظف است انجام دهد؟

طراحی سایت کاری تخصصی و پیچیده‌ای است که علاوه بر مهارت، به صرف زمان زیادی نیاز دارد تا نتیجه کار داشتن وب‌سایتی حرفه‌ای با کلیک‌خور بالا باشد. بنابراین بسیاری از افراد و شرکت‌هایی که قصدشان راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی و یا سایتی با نرخ کلیک بالا هستند، به سراغ شرکت‌های طراحی سایت می‌روند. اما این که شرکت در هنگام طراحی سایت و نیز پس از اتمام و تحویل کار در قبال شما چه وظایف و مسئولیت‌هایی دارد، در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

وظایف شرکت طراحی سایت قبل از شروع کار

بارها این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که “جنگ اول بهتر از صلح آخر است.” بنابراین بهتر است در هنگام عقد قرارداد با شرکت طراحی وب‌سایت توقعات و انتظارات خود را با او در میان بگذارید. فهرستی از نیازها و امکانات سایت موردنظرتان تهیه کنید و با گفتگو و طرح سؤالات مختلف، همه توقعات خود را از شرکت مطرح کنید.
همچنین قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت، به خدماتی که ارائه می‌کند، توجه کنید. زیرا با گسترش فضای مجازی و پدید آمدن موضوعاتی نظیر گوشی‌های هوشمند، شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی اینترنتی، سئو سازی سایت‌ها و امثال این، خدمات شرکت‌های طراحی سایت نیز بیشتر شده‌اند و برخی از آن‌ها چند کار را هم‌زمان انجام می‌دهند که در مقابل وظایف آن‌‌ها نیز بیشتر خواهد شد.

وظایف شرکت طراحی سایت در حین انجام کار

وظایف شرکت طراحی سایت پس از طراحی سایت

مواردی که در بالا گفته شد وظایف یک شرکت طراحی سایت برای مشتری است که فقط قصد طراحی سایت را دارد. اما همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، شرکت‌های طراحی سایت، دارای امکانات دیگری نظیر پشتیبانی و نگهداری از سایت، امنیت سایت، تولید محتوا و سئو سازی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و غیره هستند که اگر هزینه‌‌ آن‌ها پرداخت شود، پس از طراحی سایت باید انجام دهند. در واقع یک شرکت طراحی سایت موظف است طبق توافق شکل گرفته، گزارشی از عملکرد خود آماده کرده و به‌صورت ماهانه یا هفتگی در اختیار صاحبان سایت قرار دهد.

ثبت درخواست

پشتیبانی از سایت

شرکت طراحی سایت، همچون مادری مهربان، وظیفه دارد کودک تازه متولد شده خود را که همان سایت است، تر و خشک کرده تا رشد کند و بتواند جایگاه خوبی در اجتماع داشته باشد. پس از طراحی سایت و انتشار آن در فضای مجازی، آموزش‌های لازم طی حداکثر ۸ ساعت مفید برای مدیریت سایتتان داده خواهد شد و به‌صورت ۲۴ ساعته از خدمات ارائه شده پشتیبانی می‌شود تا هر وقت به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، کارشناسان میهن توسعه به کمک شما می‌آیند.

پشتیبانی و نگهداری از سایت را می‌توان از دو جنبه فنی و محتوایی بررسی کرد:

پشتیبانی فنی

– به‌روزرسانی پلاگین و نصب افزونه‌های جدید

– برطرف کردن مشکلات ناشی از خطای ۴۰۴

– اصلاح یا حذف لینک‌های خراب

– افزایش سرعت لودشدن صفحات سایت

– تجزیه و تحلیل آمار سایت به کمک ابزارهای آنالیز سایت

– حفاظت و برقراری امنیت سایت در برابر حملات سایبری

– تهیه نسخه پشتیبان از سایت

– به‌روزرسانی سایت برای سازگاری با انواع مرورگرها

پشتیبانی محتوایی

– درج، ویرایش و حذف محتواهای مد نظر صاحب سایت

– قرار دادن پست طبق تقویم و رویدادهای خاص

– پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی

– به‌روزرسانی اطلاعات سایت

 

 

 

 

وظایف اخلاقی و حرفه‌ای شرکت طراحی سایت

یک شرکت طراحی سایت علاوه بر وظایف و مسئولیت‌ در برابر مسائل و مشکلات سایت، باید از تعهدات اخلاقی نیز داشته باشد تا بتوان با اطمینان و آرامش خاطر کار طراحی سایت را به او سپرد.

ازجمله وظایف اخلاقی می‌توان موارد زیر را اشاره کرد:

 متعهد و مسئولیت‌پذیر

 به کار بردن حداکثر توان و استفاده از تمامی ابزارها جهت برطرف سازی نیازهای مشتری

 دسترسی آسان به شرکت و پاسخگویی سریع

 امین و حفظ منافع مادی و معنوی صاحب سایت

چگونگی انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

آنچه یک شرکت طراحی سایت موظف به انجام آن برای شما و در اصل پروژه شماست، تأثیر مستقیمی بر میزان موفقیت سایتشما دارد. همچنین چنانچه یک شرکت طراحی سایت وظایف خود را به‌درستی انجام ندهد، علاوه بر دوباره‌کاری و صرف هزینه‌های مجدد، زمان زیادی را نیز از دست خواهید داد.

بنابر آنچه از شرح وظایف یک شرکت طراحی سایت در بالا اشاره شد، انتخاب بهترین شرکت، در گرو انجام آن‌ها خواهد بود که مستلزم داشتن نمونه کارهای قوی و سوابق کاری عالی مرتبط در زمینه‌های گوناگون به‌خصوص با محوریت سایت شما است. همچنین برای انتخاب، فقط به تبلیغات اینترنتی اکتفا نکرده و با در نظر گرفتن خواسته‌ها و استراتژی کلی خودتان، خدماتی که شرکت ارائه می‌کند به همراه قیمت آن‌ها، تک‌تک بررسی کنید. چنانچه میسر باشد با مراجعه حضوری به شرکت، علاوه بر آشنایی با محیط کاری و افراد شاغل در آنجا، طی چند جلسه نشست، از نزدیک با مدیر و مسئول طراحی سایت، گفتگو کنید تا به یک جمع‌بندی نهایی برسید.

ثبت درخواست

برخی نمونه کارهای طراحی سایت میهن توسعه